Konya İmplant

Dental implant, çeşitli nedenlerle kaybedilen ya da eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, doğal bir diş gibi görünen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir.

Diş kaybı ile ortaya çıkan çene kemiği erimesi gibi büyük problemler implant sayesinde durdurulabilir. Günümüz teknolojisiyle üretilen materyaller sayesinde implantlar çok daha kolay, ağrısız ve hızlı şekilde uygulanabilmektedir. Dental implantlar, kaplama veya protezlere oranla daha iyi bir kullanım sağlar. Çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonları dental implant sayesinde sorunsuz yerine getirebilirsiniz.

Dental implantın avantajları nelerdir?

Eksik dişler telafi edilirken, sağlam olan komşu dişlerin kesilmesine gerek duyulmaz.
Doğal diş gibi görünür ve hissettirir.
Çiğneme fonksiyonu eksiksizdir.
İmplant, kuron ve köprü protezlerin desteklenmesini sağlar.

Dental implant tedavi süresi ne kadardır?

İmplant tedavisi için bir haftalık süre yeterlidir. İlk aşama implant tedavisi ile başlar. 3-6 aylık zaman dilimini kapsayan ikinci aşamada ise implantın kemiğe kaynaması beklenir. Sonrasında implantın üzerine gelecek porselenler yapılır. Dental implant cerrahi bir işlemdir ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Dental implant tedavisi zor mudur?

Bazı hastalar dental implant tedavisinden çekiniyor. ‘İmplant tedavisi sırasında ağrı hissedecek miyim? Tedavi sonrasında dişlerim doğal dişlerim gibi mi olacak?’ tarzında endişeler olabiliyor. Dental implant tedavisi, lokal anestezi altında uygulandığı için hastalar işlem esnasında hiçbir şey hissetmezler. Sonrasında çok hafif ağrı olabiliyor.Bu süreçte hekimin tavsiye edeceği ilaçlar kullanılıyor.

Diş çekildikten sonra dental implant uygulanabilir mi?

Hastadan hastaya değişkenlik göstermekle birlikte;

• Uygun hastalarda diş çekimi ile aynı seansta uygulanabilir.
• Bazı durumlarda diş çekimi sonrasındaki 4-8 hafta aralığında yapılabilir.
• 12-16 haftanın sonunda, alt çenenin duruma göre 3 ay sonra ya da üst çenenin durumuna göre de 6 ay sonrasında uygulanabilir.

Greft operasyonu

Kemik dokularına uygulanacak olan greftleme işlemi iki şekilde yapılabilir. Biri, hastanın uygun bir bölgesindeki kemik dokusunun alınıp, hacmi artırılacak olan bölgeye yerleştirilmesiyle; diğeri ise doğal, sentetik ya da her ikisinin karışımı olan materyalin kullanılmasıyla yapılabilir.

Kemik greftleme uygulamasının ardından aşağıdaki komplikasyonların görülmesi olasıdır;

• Greftin erimesi,
• Enfeksiyon ve iltihap,
• Ağrı,
• Doku ölümü,
• Hassasiyet,
• Greftin tutmaması.

İmplant nedir?
İmplant ya da dental implant; titanyumdan üretilen ve eksik dişlerin yerine yerleştirilen yapay diş olarak bilinen vida formunda yapılardır. Yapay diş kökünün üzerine yerleştirilen implant diş, işlev olarak neredeyse eski dişin yerine geçtiği için görünüş olarak da diğer dişlerden ayırt edilemeyecek kadar doğaldır.

İmplant zararları
İmplant zararları konusu, implant tedavisi yaptırmak isteyene hastaların merak ettiği konuların başında gelir. Dental implant, tüm dünyada % 98 başarı oranıyla uygulanan bir işlemdir. Titanyumdan üretildiği için vücutta herhangi bir alerjik bir reaksiyona neden olmaz ve yan etki göstermez.

İmplant yapılan hasta eğer ağız hijyenine dikkat etmezse, diş eti çekilmesi gibi problemleri yaşaması olağandır. Bu gibi durumlarda diş implantında köklerin açığa çıkmasına neden olabilir. Dental implant çevresinde gerekli özen gösterilmezse iiltihap ve enfeksiyon gelişebilir. Bu kişiden kaynaklı bir durumdur. Sıklıkla olmasa da bağışıklık sisteminin implantı istememesi gibi bir problemler de yaşanabilir. Sigara içen kişilerde rastlanabilir.

İmplant tedavisi
Dental implant tedavisi; cerrahi bir işlemle gerçekleştirilir. Uygun pozisyonda, çapta ve uzunlukta yuvalar açılarak implant uygulamasına başlanır. Dental implantta tercih edilen malzemelerin kalitesi, ortamın sterilizasyon ve hijyen şartlarının sağlanması son derece önemlidir. Lokal anestezi altında kolaylıkla gerçekleştirilir.

Google Etiket: Konya, İmplant, Tedavisi, Fiyatları, Özel, Diş, Hekimi, Meram, Konya İmplant, Konyada İmplant, Konya İmplant Fiyatları